Aktuality

Členská beseda 17. 6. v Brně

V pátek, 17. 6. proběhla po dlouhé covidové pauze v krásném prostředí Klubu zastupitelů členská beseda. Zúčastnilo se jí 18 členů spolku, včetně zástupců z Plzně.

Člen výboru, Petr Stavinoha informoval o činnosti spolku v uplynulém období, o aktuálním dění na Podkarpatské Rusi a o podpoře ukrajinského válečného úsilí a válečných uprchlíků. Ivanu Latkovi se podařilo umístit naši pamětní desku na rodném domě prvního guvernéra Podkarpatské Rusi Žatkoviče v Holubiném u Svaljavy. Pan Otáhal přednesl vzpomínku na našeho zesnulého člena, Jana Radvanského, jejíž text zde bude publikován. Následovalo vystoupení Vlada Kušteka, jenž nám představil 3. díl své knihy o Československém období Podkarpatské Rusi, který bude v brzké době publikován. Po následné diskusi byly odhlasovány změny ve stanovách spolku, týkající se nadbytečných článků o revizní komisi a pobočkách, a také byl snížen počet členů výboru. Na závěr nás jménem pražského spolku pozdravil pan Ćopík. Po následné přátelské besedě jsme se rozešli s chutí do další činnosti.

Prosím všechny naše členy o zaslání jejich aktuálních mailových adres na náš mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Děkuji.

Přečtěte si

ppr-logo-white.svg
Jsme spolek přátel Podkarpatské Rusi,
krásné země, která byla kdysi součástí
Československé Republiky.
© 2024 PŘÁTELÉ PODKARPATSKÉ RUSI

Kontakt

+420 725 518 828

subcarpathia@seznam.cz