Aktuality

Ochutnali jsme Podkarpatskou Rus!

Ochutnali jsme Podkarpatskou Rus!

V sobotu, 15. 4. jsme v bystrckém Údolí oddechu uspořádali letošní první akci spolku - Před 100 lety spolu - ochutnejte Podkarpatskou Rus. I přes velmi chladné a deštivé počasí se v průběhu odpoledne a večera akce zúčastnilo o něco více než 200 návštěvníků. V úvodní přednášce jsme si připomněli dějiny Podkarpatské Rusi a především 20 let naší společné československé historie. Následovalo vystoupení Petry z divadla Kejkle, která připravila perfektní program pro děti návštěvníků. Jiří a Blanka Svobodovi potom promítli obrázky z pozoruhodné výpravy se stádem koní v okolí Rovné poloniny (Runa). Nakonec se o dobrou zábavu postarala ukrajinská kapela SNAK. 

Po celou dobu akce mohli hosté ochutnat populární podkarpatská jídla, která s láskou připravili naši členové. V nabídce byl boršč, bograč, hribna juška, pelmeně a sladké syrniky a to buď jako jednotlivé porce, nebo ve formě degustačního menu. Zimu bylo možné zahnat i ochutnávkou širokého spektra ukrajinských kořalek a likérů.

Naši akci finančně podpořili město Brno a Jihomoravský kraj, kuchařské náčiní a vařiče zapůjčila CK Alpina, Akce se uskutečnila ve vyhlášeném bistru 4D za velké podpory majitelky Katky a servírek Lucky a Elišky. S velkým nasazením se do přípravy jídel zapojili naši členové - Standa se Zdenkem a Romana. Ruku k dílu přiložil i předseda za podpory své ženy Blanky, dcer Martinky a Zorky a také Ukrajinky Svitlany. A samozřejmě na řádnou realizaci a kázeň dohlédl major Ivan. Vše pro nás nafotil Robert Vystrčil  fotky zde 

Přečtěte si

ppr-logo-white.svg
Jsme spolek přátel Podkarpatské Rusi,
krásné země, která byla kdysi součástí
Československé Republiky.
© 2024 PŘÁTELÉ PODKARPATSKÉ RUSI

Kontakt

+420 725 518 828

subcarpathia@seznam.cz