Aktuality

Akce spolku 12. 11. 2022

Akce spolku 12. 11. 2022

12. listopadu přijedou do Brna někteří naši plzeňští kolegové. Vidíme v tom skvělou příležitost k setkání a uspořádání společné akce našeho spolku.

Sejdeme se v sobotu, 12. 11. v 9.20 v Brně na rohu ulic Lidická a Lužánecká (zastávka Antonínská, tramvaje 1 a 6).Po zahájení ukrajinským welcome drinkem se vzhledem k probíhající válce nevydáme na Podkarpatskou Rus, ale auty členů výboru se přesuneme do Blanska, kde si s výkladem prohlédneme dřevěný kostelík sv. Paraskivy. Ten byl postaven roku 1640 a pochází z Nižného Sedliště u Chustu a do Blanska byl převezen v roce 1936. Následně se podíváme do propasti Macocha a přesuneme se na oběd do Jedovnic. Po obědě nás Petr Stavinoha v krátké přednášce seznámí s odlišnostmi církví římskokatolické, řeckokatolické a pravoslavné a s důvody jejich rozdělení. Po té bude následovat volná diskuse o dalších akcích a směřování našeho spolku a návrat zpět do Brna.
Doprava z Brna a zpět a prohlídka kostela je zdarma, oběd si každý zaplatí sám.
Prosím o potvrzení účasti do 1. 11. na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Přečtěte si

ppr-logo-white.svg
Jsme spolek přátel Podkarpatské Rusi,
krásné země, která byla kdysi součástí
Československé Republiky.
© 2024 PŘÁTELÉ PODKARPATSKÉ RUSI

Kontakt

+420 725 518 828

subcarpathia@seznam.cz